بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» زیباترین تکه های کتاب، از کتاب چرا تا به حال کسی این ها را به من نگفته بود؟

 زیباترین تکه های کتاب، از کتاب چرا تا به حال کسی این ها را به من نگفته بود؟

زیباترین برش ها از متن کتاب "چرا تا به حال کسی این ها را به من نگفته بود؟" از نگاه کاربران


*به یاد داشته باشید که کامل‌نبودن، اشتباه‌کردن و شکست‌خوردن بخشی از انسان‌بودن است. پذیرش جایزالخطا بودن انسان یعنی پس از شکست احساس بی‌ارزشی نکنید. می‌توانید از هر تجربه به نفع خود بهره بگیرید و از آن درسی بیاموزید.


*نباید منتظر بمانیم تا حس انجام این کار در ما به‌وجود بیاید؛ زیرا حس انجام کاری اولویت انجام آن نیست، عمل مهم است. حس هم در پی آن خواهد آمد.


*کارهای بزرگ باعث بروز احساس «حس‌وحالش را ندارم» می‌شوند، پس از کارهای کوچک شروع و روی انجام آن‌ها تمرکز کنید.

فراموش کردن مناسبت های مهم مطلب مرتبط فراموش کردن مناسبت های مهم


*در مواقع استرس، باورهای هسته‌ای منفی ما فعال می‌شوند و شروع می‌کنیم به بافتن افکاری از این دست: «من بازنده‌ام، من شکست‌خورده محض هستم، من بی‌ارزشم، من هیچم.»


*اگر کاری را که با خود می‌گویید «کاش حس انجامش را داشتم» شروع کنید، مغزتان چنان برانگیخته می‌شود که در وجودتان لذت و انگیزه خواهد آفرید.


*اگر می‌خواهید از کاری کمتر مضطرب شوید، آن کار را هر چند دفعه که می‌توانید انجام دهید.


*وقتی بازدم طولانی‌تر و قوی‌تر از دم باشد، ضربان قلب کاهش می‌یابد و بدن آرام می‌شود. - وقتی دم طولانی‌تر از بازدم باشد، هوشیارتر و فعال‌تر می‌شویم. بنابراین، یکی از سریع‌ترین راه‌ها برای آرام‌کردن واکنش استرس این است که بازدم خود را طولانی‌تر و قوی‌تر از دم کنید.


*هر احساسی را با آغوش باز بپذیرید هنگامی که غمگین‌اید، بروز احساسات دیگر در وجودتان هیچ اشکالی ندارد. احساس ناامیدی، خشم و سردرگمی طبیعی است. حتی احساس شادی هم طبیعی است. چه اشکالی در موقعیتی لبخند بزنید؟ لذت‌بردن از گرمای خورشید روی صورتتان یا خندیدن به شوخی کسی چه ایرادی دارد؟ همه احساسات خوب‌اند.


*‫خوابیدن اجباری و انتخابی نیست. خوابیدن زمانی اتفاق می‌افتد که محیطی آرام فراهم کنیم که بدن و ذهن در آن احساس امنیت و آرامش کنند. پس روی خواب تمرکز نکنید، روی تمدد اعصاب، آسودگی خاطر و آرامش تمرکز کنید. مغزتان بقیه کارها را انجام خواهد داد.


*وقتی زمین بخورید، هرکسی حاضر نیست در بلندشدن به شما کمک کند. تنها گزینه این است که با تمام وجود متعهد شویم که «خودمان» این کار را برای «خودمان» انجام دهیم.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ   |   مشاور ایرانی در لندن   |   تولیدی لباس در اراک   |   نمایندگی پکیج بوتان در شیراز  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده