بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» زیباترین تکه های کتاب، از کتاب صد سال تنهایی

زیباترین تکه های کتاب، از کتاب صد سال تنهایی

زیباترین برش ها از متن کتاب "صد سال تنهایی" از نگاه کاربران


*شوهرش گفت: هنوز هیچکس‌مان اینجا نمرده. آدم تا وقتی یک مُرده زیر خاک نداشته باشد متعلق به جایی نیست". اورسولا، با قاطعیتی مهربانانه، جواب داد: "اگر لازم باشد بمیرم تا اینجا بمانید، حرفی نیست: حاضرم بمیرم.


*گذشته جز دروغ نیست، که حافظه راه برگشت ندارد، که بهارهای کهن بازیافتنی نیستند، و شورانگیزترین و پایدارترین و سرسخت‌ترین عشق هم به هر حال حقیقتی است گذرا.


*و بر این اساس، تصمیم گرفتند دیگر به سینما نروند چون به نظرشان رسید خودشان آن قدر غم و غصه دارند که لازم نباشد برای بدبختی‌های تصنعی مخلوقاتی خیالی گریه کنند.

راز اعداد و فرشتگان - اعداد درخواستی شما... مطلب مرتبط راز اعداد و فرشتگان - اعداد درخواستی شما...


*و از خودش می‌پرسید آیا بهتر نیست در قبر دراز بکشد و خاک رویش بریزند و، بی‌هراس، از خداوند می‌پرسید آیا راستی راستی خیال می‌کند آدم‌ها از آهن‌اند که این همه غصه و آزار را تاب بیاورند.


*بهترین دوستِ آدم کسی است که تازه مرده باشد.


*کفش‌هایت را بپوش و کمکم کن این جنگِ کوفتی را تمام کنم". موقعی که این را می‌گفت، نمی‌دانست شروع کردن جنگ خیلی آسان‌تر از پایان دادن به آن است.


*بیراه نمی‌گفتند که آنچه را روز رشته، شب پنبه می‌کند.


*همه آنها یک‌جورند؛ تا زمانی‌که بچه‌اند رفتاری خوب دارند و اطاعت می‌کنند و مؤدب‌اند؛ طوری‌که گویی حتی از پس کشتن یک مگس هم برنمی‌آیند؛ اما به‌محض آنکه ریش درمی‌آورند، همه‌چیز را به‌هم می‌ریزند.


*انتخابات جز مضحکه و دغلبازی نیست.


*علم فاصله‌ها را از میان برداشته. به همین زودی‌ها، آدم می‌تواند هر اتفاقی را که در دنیا می‌افتد تماشا کند، بی‌آنکه از منزل بیرون بیاید.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  گردشگری ارم بلاگ   |   نمایندگی پکیج بوتان در شیراز   |   مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ   |   تولیدی لباس در اراک  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


خرید اینترنتی محصولات خانه و آشپزخانه ایکیا خرید اینترنتی محصولات خانه و آشپزخانه ایکیا مشاهده