» معرفی کتاب: هنر جنگ در بازار بورس

معرفی کتاب: هنر جنگ در بازار بورس

عنوان کتاب: هنر جنگ در بازار بورس

نویسنده: سلمان امین

انتشارات: نشر میلکان

با نگاهی به تاریخچه‌ی نبردها در جهان می‌توان این‌طور گفت که پیروز نهایی جنگ، کسی است که پیش از هرچیز، در نبرد اندیشه‌ها فاتح میدان بوده باشد. وقتی گروهی در میانه‌ی معرکه بر طبل فتح می‌کوبد، بی‌تردید در پیکار استراتژی‌ها و نقشه‌های جنگی، از پیش برنده بوده است. حرفی نیسن که هر فاتحی به دانش و اطلاعات جنگی مهجز است؛ اما آیا هرکسی که علم و اطلاعی از مناسبات جنگ دارد، می‌تواند سرنوشت نبرد را به سوی خود رقم بزند؟! این جان‌مایه‌ی کلام سان زو است. پیروزی نتیجه‌ی دانش است؛ اما دانش لزوماً به کامیابی منتهی نمی‌شود.


اگر از فعالان و معامله‌گران بازار بورس هستید و به هر دلیلی تا کنون به موفقیت دلخواه خود دست پیدا نکرده‌اید برای شما پیشنهاد ویژه‌ای داریم. کتاب هنر جنگ در بازار بورس می‌تواند پاسخی برای همه‌ی سرگردانی‌ها و شکست‌های پیاپی شما در بازار بورس باشد. این کتاب با یک رویکرد روانشناسی عملگرایانه در معاملات سهام و کالا دیدگاه شما نسبت به چگونگی انجام معاملات در بازار را برای همیشه تغییر خواهد داد. هر چه تا‎ به حال در مورد اصول تجزیه و تحلیل سهام آموخته‌اید فراموش کنید. بار خود را سبک‌تر کنید و با مطالعه و به کارگیری اصول این کتاب در سیستم معاملاتی خود به سمت آزادی مالی حرکت کنید. کتاب بورس‌باز با ارائه‌ی تکنیک‌های کاربردی جادویی و منحصر به فرد سرمایه‌گذاری در بورس، معامله کردن را به یکی از آسان‌ترین، جذاب‌ترین و پول‌سازترین کارهایی که در زندگی انجام داده‌اید تبدیل می‌کند. در این کتاب از مفاهیم مبهم و دو پهلو و تکنیک‌های پیچیده‌ی غیر قابل اجرا خبری نیست. بورس‌باز کتابی است که هر معامله‌گر به فراخور شرایط مالی و روحی خود می‌تواند در انجام معاملات شخصی خود از آن بهره بگیرد. کتابی که بارها خواهید خواند وخواندن آن را به دیگران توصیه خواهید کرد.

هنر جنگ مجموعه فشرده‌ای از تاکتیک‌ها و تکنیک‌های جنگی است که در سیزده فصل تدوین شده است. این اولین دست‌نوشته تاریخی در مورد آموزش فنون نبرد نیست؛ اما بی‌تردید مشهورترین، محبوب‌ترین و مهم‌ترین آن‌هاست. نکته منحصربه‌فرد این کتاب اما رویکرد روانشناختی و مردم‌شناسانه‌ سان زو است. قرن‌ها پیش‌ازاین یک ژنرال میدان‌دیده‌ی جنگی دیدگاه‌های خود را در مورد آیین نبرد در قالب رساله‌‌ی کوچکی گرد می‎آورد. او این رساله را به پادشاه وقت پیشکش می‌کند تا شاید در پیکارهای پیشِ روی کشور گره‌گشای مشکلات و مصایب نبرد باشد. اثر درخشان ژنرال سان زو از آن تاریخ تابه‌حال بارهاوبارها به‌زبان‌های مختلف به چاپ رسیده است.

شوربختانه جنایت‌کاران بسیاری در طول تاریخ با استفاده از آرای این کتاب جنگ‌های بسیاری برافروخته‌اند و ویرانی‌های بی‌شماری روی دست بشر گذاشته‌اند.

این کتاب به قابلیت پیاده‌سازی روش‌های استراتژیک فرمانده کارکشته چینی در انجام معاملات بورس می‌پردازد. هرچه پیشتر در آن کنکاش کنید، بیشتر حیرت‌زده می‌شوید. اگر کلماتی مانند «شمشیر» و «سپر» و «کلاه‌خود» و «زاغه مهمات» را از دایره واژگان کتاب حذف کنیم، با یک خودآموز سرمایه‌گذاری تجاری طرف هستیم. اصول بنیادین این تجارت مثل مدیریت سرمایه، تنظیم سیستم شخصی، طراحی استراتژی‌های کارآمد معاملاتی، تطبیق روش‌های خرید و فروش با حالات مختلف بازار، نحوه محاسبات، جمع‌آوری و به کارگیری اطلاعات پایه‌ای در داد و ستد به طور معناداری از این کتاب قابل استنباط است.

واقعیت این است که ناکامی های افراد در بازار به دلیل کمبود موقعیت خرید و فروش نیست. از هر راهی که بخواهید وارد شوید، همیشه فرصتهای معاملاتی خوبی خواهید یافت. اشتهای سیری ناپذیر برای حضور در بازار چیزی است که باید هر جور بلدید، بر آن غلبه کنید. این حضور مداوم از شما جنگجویی همیشه در نبرد می سازد که فراموش کرده است گاهی باید شمشیر را در غلاف گذاشت.

اگر با استراتژی به بورس ورود کنید موفقیت های درخشانی کسب خواهید کرد، بورس همانند آوردگاهی است که برای پیروزی در آن تکنیک هایتان در نقش سلاح و روش مبارزه تان، نقش محوری در موفقیت تان ایفا می کنند. در زمینه کتاب های مربوط به بورس یکی از نویسندگان معروف سلمان امین است که کتاب های متعددی با این مضمون به چاپ رسانیده است. شما در این کتاب می آموزید که چگونه، کی و روی چه سهمی سرمایه گذاری کنید کی بفروشید، کی نفروشید و چگونه سهام داری کنید. نویسنده در این کتاب سعی بر این داشته تا خواننده را به کمک تکنیک های جنگی که برگرفته از کتاب معروفی به نام هنر جنگ است با شرایط بورس آشنا کند تا بتواند از این تکنیک ها برای موفقیت خود در بازار بورس استفاده کند.

اگر علاقه‌مند به حضور در بازارهای بورس هستید و می‌خواهید از ابتدا حضور پر قدرتی در این بازارها داشته باشید، اگر در بازار سرمایه حضور دارید و می‌خواهید حضور منفعلانه خود را به حضوری فعالانه تغییر دهید، خواندن کتاب هنر جنگ در بازار بورس اثر سلمان امین را به شما پیشنهاد می‌کنیم.


بخشی از متن کتاب:

چند سال پیش وقتی کتاب "هنر جنگ" سان‌زوی چینی را خواندم، عمق نگاه این ژنرال کارکشته‌ی چینی متحیرم کرد. او بود که به من آموخت سیاستمدار کارکشته باید بتواند پیروز جنگ باشد بی‌آن‌که همیشه تن به نبرد دهد. او به من یاد داد که فرمانده خشمگین نه می‌تواند به نبرد برخیزد نه یارای تشکیل ارتشی منسجم دارد. سان زو به من گفت که افروختن جنگ بسیار آسان‌تر از ایجاد صلح بین نیروهای متخاصم است. او نوشته بود ارتش پیروز اول شرایط برد را آماده می‌کند سپس به میدان نبرد می‌رود، اما ارتش بازنده اول به پیکار می‌رود سپس شرایط را می‌سنجد. او چیزهایی گفت که نمی‌دانستم. چیزهایی که امروز می‌فهمم خیلی از سیاستمداران‌مان هم چیزی از آن نفهمیده‌اند.

امکان تطبیق توصیه‌های نظامی او، با مسائل فرهنگی، اجتماعی‌، سیاسی و اقتصادی من را مجاب کرد تا با نگاهی به رساله‌ی ماندگار او کتابی در باب روش‌های معامله‌گری در بازار بورس بنویسم. وقت و توان بسیاری از من گرفت اما نتیجه برایم راضی‌کننده بود.

هر کجا هستید و هر شغلی دارید، چه وکیل دادگستری چه یک زن خانه‌دار، خواندن هنر جنگ را با اشتیاق به شما توصیه می‌کنم. هنر جنگِ من را نه، هنر جنگ سان زو را. هنوز در گذر از هزاران سال تاریخ حرف‌های تازه‌ای دارد از جنگ، از زندگی، از تجارت، از اقتصاد.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله